Ez volt a város régi címere, nagyon szigorú, szerzője ismeretlen. Szerintem a Városi Tanács találta ki, hogy milyen legyen, aztán kiviteleztették. A formája pajzs alakú és a teteje várfokosra van csipkézve, pedig vár legközelebb Gyulán van. Színvilága a nemzeti színek+aranyból áll. Aztán a címer négy részre van osztva. Balfölül egy csomó sörösüvegel, ami nem a piálást, hanem az üvegyárat jelöli, jobbfölül csak saccolni merek, hogy a város környéki szénhidrogén kitermelést szimbolizálja. Balalul ott a vöröscsillag, ami a város akkori szellemültségét mutatja és jobbalul az egyetlen motívum, ami az új címeren is rajtamaradt, a kalászos kar, szőlővel a kézben. Ez a mezőgazdaságnak, talán még az akkor működő malomnak szólt és a szőlő városrésznek, ahol már nem jellemző a borászat.
Volt egy ilyen az osztályunkban a falon. Olyan anyaga volt, mint a bonbonosdoboz műanyag betétjének és domborított volt. Biztos az akkori Vas-Műanyag ISZ-nél csinálták.
Ezt a címert kirakták a város diákjai az 1986-os tornaüppelyén, az OMTK pályán. A 3-as suli diákjai voltak a kalászok. Sárga tornandrágban és sárga trikóban, mentek rá a muslincák keményen. Ilyen ünnepséget már csak Észak-Koreában láthatunk, kicsit komolyabb, olimpia megnyitóval felérő parádéval.