Földiek

Orosháziak itthon és a világban. Orosháziak, akik két okból is földiek -Egyrészt egy városban születtek -Másrészt a Földön élnek. És még sok minden más....

Elérhetőségünk

Friss hozzászólások

• Szamóca67: A Laky mulatós néven ismert kazetta, Kadlott Karcsitól származik. An... (2022.03.28. 21:50) Jártál-e már Tótkomlóson?

Címkék

! (7) abszurdisztán (1) airport (2) ajándék (4) ajánló (101) akt (1) aktfotó (1) ak 47 (6) állat (27) allat (1) álmok (1) amatőr (33) animáció (6) antimulti (4) átverés (1) aukció (1) autó (19) balaton (1) baleset (1) bíróság (1) bloggerkedés (5) boldogság (1) braintree (1) breaking news (12) bringa (5) brüsszel (1) budapest (1) bullshit (16) cirkusz (18) csajok (1) csalás (1) csehszlovák (2) csongrád (2) darálás (18) daralas (1) díjugratás (5) disco (46) divat (1) dubai (1) dvd (5) éjszaka (1) élet (2) életmód (1) életünk (1) élménybeszámolók (1) emlékező (14) én (1) enber (1) érdekes (1) érdekesség (1) erfurt (1) erotika (2) esemény (37) étel (14) évforduló (16) fashion (1) fegyver (1) fejtörő (28) felhívás (1) film (53) fotó (164) fruli (1) frulimata (1) frulint (1) futball (3) geci (1) german (1) giccs (9) glamour (1) global (2) gondolatébresztő (1) google (1) graffiti (8) gyalázat (22) gyerek (3) gyógynövényes (1) gyönyörűségek (68) hajó (4) hasonmás (1) hasselhoff (4) hellókarácsony (7) hobbi (1) holiday (1) hollandia (1) hulladék (12) hülyerendőr (4) humorherold (35) india (3) internet (42) ínyencfalat (29) irodalom (5) ital (41) iwiw (4) jani (1) játék (6) jövő (1) kazahsztán (1) kedvesolvaso (1) kiállítás (11) kisvárosi kispolgár (54) kocert (2) köcsög (1) kommunikáció (1) koncert (48) könyv (13) kormány (6) körös torok (1) korzika (3) kötöttpálya (6) közélet (1) közérdekű (4) közút (5) kult (1) kultúra (65) légy résen (2) licit (1) london (33) made in hungary (57) magyar (1) megmondás (1) megmozdulás (1) mese (3) metál (13) mikulás (1) mindennapok (2) mongólia (1) motor (5) movie (9) natúra (32) ndk (1) nemajánló (29) ny (9) nyár (1) nyavalya (13) nyugdíjas (6) oakland (1) oktatás (2) olimpia (4) orosháza (197) oscar (6) őszinte (1) palacsinta (4) palermo (1) paparazzo (3) petrocelli (2) póker (1) politics (8) potencia (1) punk (2) rádió (4) rap (2) rejtvény (8) reklám (13) repcsi (2) részegdisznó (1) retro (33) riviéra (2) román (1) ruha (9) sport (58) star wars (8) szavazás (3) szexuális (1) sziget (4) szinhaz (1) szlovákia (2) szociálmeló (5) szórakozás (1) tabletták (2) tánc (2) társadalom (1) tattoo (1) tavasz (1) technika (4) temető (8) tengerpart (6) terror (11) tesco (2) tótkomlós (2) tűz (1) tv (54) új-zéland (1) újság (38) új zéland (1) ünnep (20) usa (5) utazás (1) üzlet (1) vadászat (5) vágyfokozók (2) vallás (3) vásárlás (7) vér (3) video (23) vöröskereszt (1) vulgar (1) zene (101)

X-eltünk a Fradival

2007.04.08. 08:07 | N.Zoli | 8 komment

(Imifotók)

Tegnap, Április 7-én 16:30-tól az OFC a Ferencvárost fogadta, egy korábbi Fradistáról, Mátrai Sándorról elnevezett stadionjában.

Már kora délután kisebb csoportokban szállingózó rendőröket lehetett látni városszerte. Plusz a határőrök is részt vettek a biztosításban.

Elindultam a Szőke tehénbe fél kettő körül. Ott találkoztam főnökömmel, aki békéscsabai és szintén kíváncsi volt a meccsre. Útközben láttam az első szurkolókat. Apa és fia, Fradi mezben a Rőfösbolt előtt. Aztán a Szőkében még láttam pár szurkolót, az egyiket mi igazítottuk útba a sportpálya felé.

Fél háromra a pénztárnál voltunk nyitásra. Már egy kisebb sor állt, plusz a magárusok hangoskodtak. Megérkezett Balog Zoltán egy Audi A4-gyel. Ő a kezdőcsapatba lett jelölve, de nem játszott, mert kisebb sérülést szedett össze a Vasas ellen. Megvettük a jegyeket, ezután átmentünk a Sportkocsmába. Na itt már voltak Fradi szurkolók szép számmal. A zenegépet telepakolták Egészséges fejbőrrel, kértek rá egy kis hangot is és szépen eliszogattak. Kinn a kertben pedig még elsőszóra csoportképre is összeálltak. Eközben a TV-ben néztük a Tottenham-Chelsea-t. Egy nullra vitt még a Chelsea, mikor negyed öt körül elindultunk.

A stadionban teltház volt, úgy saccolom 300-400 Fradista és kábé 2000-3000 fő összesen.  A salakpálya rész rendőrségi parkolóvá volt alakítva. A hazai szektorban vegyes volt a közönség: férfiak, nők, öregek, fiatalok, mint egykor. Szemben a Fradi ultrák, akik teljesen kulturáltan szurkoltak végig. Ez kicsit távolabb, Békéscsabán elképzelhetetlen lett volna. 16:30-kor kezdetét vette a meccs. Mivel Balog Zoltán nem játszott, így a Fradi öt exválogatott helyett csak néggyel lépett a pályára

Belvon Attila

Sápi bíró belefújt a sípjába és az OFC megkezdte a meccset. A 3. percben Lipcsei a kapu fölé lőtt. A 8. percben Baranyai beadására nem volt érkező emberünk. Dragóner a kapus kezébe lőtte a labdát a 18. percben. A 20.percben megszereztük a vezetést. Baranyai a bal oldalról ívelt be egy szabadrúgást, a hosszú oldalon Szabó Norbert érkezett és 3 méterről a jobbalsó sarokba lőtt 1-0. Erről a gólról pont lemaradtam, a WC-ről jöttem vissza és a lelátó mögött osontam vissza a helyemre, mikor a gól született. Egyből belémhasított a tudat, hogy erről lemaradtam, itt nem lesz lassítás. Baranyai lőtt a kapusba 4 perc múlva. A 37. percben cserélt a Fradi. Demének felszakadt a kis szemöldöke, helyette Brettscneider folytatta a játékot. A 41. percben Bartha földhözvágta a labdát és a bíró Húsvét alkalmából felmutatott egy sárga tojásfestő lapot. Egy perc múlva Bosnyakovics csúsztatott fejesét védte Kemenes. Két perc múlva Brettschneider a kapu mellé fejelt. Sápi egypercet ráhúzott még az első félidőre, majd lefújta. Idáig teljesen kiegyenlített volt a meccs.

A félidőben nem volt tombolahúzás.

A második félidő megkezdése után 3 perccel, Lipcsei Tökölinek ívelte a labdát, aki 8 méterről, kapásból a jobb kapufa mellé lőtt. 49. perc Csepregi állt be Fitos helyére. 3 perccel később Tököli passzolt Lipcseihez, aki 13 méterről Tóth Zoltánba lőtt. Az 54. percben Lazics lőtt 22 méterről, éppen Tóth kapus ölébe. 57.perc  Laczkó jobboldali beadását Tököli lőtte mellé. Az 58 percben, a végig jól játszó Koncz indította a jobb oldalon Bosnyakovicsot, aki 5 méteről, bal lábbal a felsőkapufát találta el. A 63. percben Lipcsei kapurafejelt, de Tóth kapus szépen tolta ki szögletre. Két perc múlva Lipcsei cselezgetett a tizenhatoson belül, majd átesett Koncz lábán. A bíró befújta a tizenegyest, megállt bennem az ütő, de Lazics ügyesen a bal kapufára lőtte és így fellélegzett a hazai tábor. 5 perc múlva jöttek a cserék, Bartha helyére jött Horváth, majd kettőscsere nálunk is: Buzát és Baranyait, Mike és Lovas váltotta. A 74. percben Ferencz és Bosnyakovics kapott sárgát kakaskodásért. 76.perc Koncz a csapatkapitány távoli lövését fogta a vendégkapus. a 78. percben kilépett Tököli, kapusunk az utolsó pillanatban kaparintotta meg a labdát. 79. percben újabb csere volt, Szabó Norbert helyére Fekete állt.

Pár perc múlva Feketének sikerült is szabálytalankodnia. A bíró először továbbot intett, majd szabadrúgást ítélt és Feketét sikerült tizenegyperc után kiállítani egy piros tojásfestő lappal. Fekete elsőként tusolhatott. Így az utolsó percben Lipcsei nem hibázott és becsavarta a Fradi egyenlítő gólját 1-1. A második félidőben jobb volt a Fradi, de nagyon jól védekeztünk és a döntetlennek is örülhetünk.

A meccs vége előtt nem sokkal egy részeg szurkoló rohangált a hazai szektorban, majd kötözködött egy-két helyivel imígyen:

"Úgy szurkolsz, mint egy nő, téged egy nő tanított szurkolni"

Már majdnem tettlegessé vált, mikor a kéményseprőszerkós rendőrök elkísérték. A lefújás után megvártuk még a levonuló Fradit. Lipcseinek odakiabáltuk, hogy ő volt a leggyengébb. Dragónert meg megkértük, hogy menjen vissza a portugál másodosztályba, majd hazamentünk. Útközben még láttam a sportkocsma előtt szambázni, a rendőrök által elkísért szurkolót...